Marchewka & Groszek gotują: blog dwójki amatorów kulinariów

Marchewka i Groszek to my: ona gotuje, on prowadzi firmę gastronomiczną

Sprzęt AGD przydatny w każdej kuchni

Posted by : | Październik 29, 2017

Niewiele jest lepszych dla naszego organizmu rzeczy niż świeże soki z owoców i warzyw. Jeśli chcemy je sporządzać w własnym domu, najlepiej jest kupić własną wyciskarkę. Jednak wybór jest tu naprawdę szeroki – o czym zatem powinniśmy przede wszystkim pamiętać?

Wyciskarki do soków a sokowirówki

Na rynku dostępne są zarówno zaawansowane i droższe wyciskarki, jak i znacznie prostsze sokowirówki. Jaka jest między nimi główna różnica? W sokowirówkach owoce i warzywa po prostu ścierają się przy bardzo wysokich temperaturach. A przez ten proces niszczą się niektóre bardzo wartościowe elementy warzyw oraz owoców. Jeśli chcemy zatem, by sok był naprawdę pełnowartościowy, to lepiej zainwestować w wyciskarkę. Taki sprzęt działa przy wolniejszych obrotach, a przez to sok jest nie tylko wartościowy, ale również owoce i warzywa nie są rozrywane – a przez to napój jest po prostu smaczniejszy.

Która wyciskarka będzie najlepsza?

Jednak i same wyciskarki do soków znacząco różnią się pomiędzy sobą. Można wybrać na przykład poziome albo pionowe wyciskarki. Te pierwsze pierwsze mają niezaprzeczalne zalety – mają wysoką wydajność, szczególnie jeśli chodzi o modele dwuślimakowe. Jednak trzeba przy nich nieco więcej czasu spędzić na krojeniu owoców i warzyw, częściej się zapychają oraz są zwykle dość ciężkie oraz duże. Pionowe wyciskarki do soków natomiast to stosunkowo nowy wynalazek, ale już zdobył zyskać bardzo wielu zwolenników. Poprzez pionowe umiejscowienie komory oraz wałka, owoce i warzywa same wpadają do środka i nie trzeba ich specjalnie dociskać. Współczesne modele zapewniają też bardzo wysoką klarowność oraz dobrą jakość soków. Takie wyciskarki są również dość niewielkie, a producenci coraz częściej dbają o ich ciekawy i niebanalny design. Wybierając swój model wyciskarki (spośród tych dostępnych na https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-jednoslimakowe), warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, a tych jest w wyciskarkach z roku na rok coraz więcej. Dobrze też spojrzeć na takie parametry, jak moc, rodzaj silnika oraz ilość obrotów na minutę. Jeśli spędzimy chwilę nad wyborem wyciskarki, to możemy być pewni, że codziennie będziemy w stanie przygotować świetny sok we własnych czterech kątach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>