Marchewka & Groszek gotują: blog dwójki amatorów kulinariów

Marchewka i Groszek to my: ona gotuje, on prowadzi firmę gastronomiczną

Profesjonalne obieraczki do ziemniaków i frytkownice

Posted by : | Luty 9, 2014

Zwykle tak to w życiu bywa, że to te najbardziej monotonne i nużące czynności zajmują najwięcej czasu. Gotowanie to fantastyczna sprawa, która może przysporzyć wielu radości i chwil szczęścia, jednak tylko kiedy przygotowujemy danie dla nas lub najbliższych nam osób. W pozostałych przypadkach, to znaczy kiedy gotujemy dla dużej grupy osób, potrafi to być bardzo męcząca czynność.

stockvault-potatoes125373

Weźmy na przykład tak podstawową kwestię jak obieranie ziemniaków. W polskiej kuchni ziemniaki są bardzo ważne, ponieważ są składnikiem większości zup. Co więcej, najpopularniejszy w naszym kraju zestaw obiadowy to kawałek mięsa i do tego ziemniaki. W związku z tym faktem, w punkcie który świadczy usługi gastronomiczne trzeba obierać ogromne ilości ziemniaków. Trwałoby to wieki, gdyby nie obieraczki do ziemniaków, które znacznie wspomagają cały proces. Pozwalają znacznie zaoszczędzić na czasie wkładanym w przygotowanie posiłku. Można powiedzieć, że to tylko dzięki nim taki lokal gastronomiczny jest w stanie funkcjonować.

Różnorodne postaci ziemniaków

Ziemniaki mogą być także używane w innych różnorodnych postaciach. Najpopularniejsza alternatywna forma, która przyszła do nas z krajów zachodnich to oczywiście frytki. Cała rzesza ludzi uwielbia frytki i woli je spożywać bardziej niż ziemniaki. Szczególnym rodzajem sympatii darzą je dzieci, dla których frytki są niebywałą atrakcją. W tym przypadku również samodzielne wykonywanie frytek byłoby całkowicie niemożliwe bez pomocy profesjonalnych urządzeń. Do takich specjalistycznych sprzętów niewątpliwie należy frytkownica gastronomiczna. Z jej pomocą przygotowanie porcji frytek dla stu osób nie jest żadnym problemem. Korzystanie z takiego elektronicznego pomocnika to wybawienie dla wszystkich osób pracujących w branży gastronomicznej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>