Marchewka & Groszek gotują: blog dwójki amatorów kulinariów

Marchewka i Groszek to my: ona gotuje, on prowadzi firmę gastronomiczną

Przyprawy i zioła w najlepszym połączeniu

Posted by : | Kwiecień 2, 2014

Wszyscy już bardzo dobrze wiemy, że ziół i przypraw jest całe mnóstwo. Trzeba je tylko kupić i odpowiednio wykorzystać w swoich potrawach. Oczywiście ci, którzy mają doświadczenie w gotowaniu orientują się w tych sprawach i nie mają żadnego problemu z doborem konkretnego zioła do konkretnej potrawy, ale są również ci, którzy nie potrafią tego robić. Dlatego trzeba wspomnieć, jakie zioła przyprawy pasują do konkretnych dań czy ich głównych składników.

Zioła i najlepsze połączenia

Być może niektórzy znają anyż, zioło, które wykorzystuje się w kuchni. Przeważnie wykorzystuje się go do przyprawiania słodkiego chleba czy ciasta kawowego. Można również nim przyprawiać wołowinę i cielęcinę. Może to trochę dziwnie brzmi, kiedy nadaje się w pewnym sensie do deserów bo słodkich przekąsek i zarazem do mięsa. Ale w tych celach wykorzystuje się daną przyprawę.Bazylia jest bardzo dobrze znana w każdej kuchni. Nawet jeżeli ktoś jej nie używa, to jednak wie, że istnieje.

Herbs....Lemon Balm and Mint

Ta pasuje przede wszystkim do różnych dań z pomidorami, także do sosów do spaghetti, do sałat. Oczywiście należałoby tu wymienić ich znacznie więcej, ale to takie podstawowe, najczęściej przygotowywane.Cynamon to wyjątkowy dodatek. Przydaje się w głównej mierze do przyprawiania słodkości. Może posłużyć podczas pieczenia ciasta. Jest też mnóstwo innych deserów, które warto urozmaicać pod względem smakowym.Spora liczba kobiet doskonale orientuje się czym są goździki i do czego można je wykorzystywać. Wykorzystują je do pieczenia wieprzowiny, ciast jabłkowych, nawet do przygotowania samej herbaty czy grzanego piwa lub wina.

Kobiety używają je również w wielu innych sytuacjach, przygotowując jeszcze inne dania lub po prostu przekąski.Wybór ziół jest ogromny i każde wykorzystuje się w nieco innym celu. Dlatego warto wiedzieć które w jakim, aby móc przygotowywać jedynie smaczne potrawy. Niektóre kobiety wręcz uwielbiają gotować i w związku z tym znają się trochę na aromatycznych ziołach i przyprawach. Tak samo potrafią je stosować i mieszać, aby móc uzyskać całkiem oryginalne kompozycje smakowe i aromatyczne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>