Marchewka & Groszek gotują: blog dwójki amatorów kulinariów

Marchewka i Groszek to my: ona gotuje, on prowadzi firmę gastronomiczną

Kto powinien zajmować się kuchnią?

Posted by : | Marzec 27, 2014

Mimo dużego podejścia do nowoczesności, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że również dzisiaj bardzo wiele osób nie jest wolne od tego, by posiadać pewne stereotypowe podejście. Także dotyczy to kuchni. Nie raz bowiem przecież jeszcze w wielu miejscach można spotkać się z opinią, że kuchnia to miejsce dla kobiety i że panie powinny w niej spędzać dużo czasu. Panowie zaś mają zajmować się innymi sprawami.

Musimy wiedzieć, że w sztuce kulinarnej jest to coś ważnego, żeby także i wyzbywać się tego typu uprzedzeń. Tylko tak będzie się wolnym i nie będzie się głosić i powielać takich oto sztucznych schematów.

Dlaczego jest to tak istotne?

Ktoś mógłby zadać takie pytanie, gdyż może dla osób, które nie mają na co dzień chociażby nic zawodowo wspólnego z gotowaniem nie jest to takie istotne, a prawda jest taka, że przecież w kuchni mogą sobie bardzo dobrze radzić i panowie i panie. Nie jest wcale nigdzie powiedziane, że typowym miejscem, gdzie kobieta powinna spędzać swój czas jest kuchnia.

indyjskie-danie

I to też najprawdziwsza prawda

Panowie mogą między innymi zająć się tym rodzajem dań, co do których będzie wiadomo, że w ich przygotowaniu nie mają sobie równych. Mogą też bardziej zająć się zakupami co do rzeczy, które będą potrzebne do gotowania. Na przykład, aromatyczne przyprawy orientalne mogą okazać się domeną mężczyzn, i to oni też mogą okazać się całkiem nieźli w przygotowywaniu takich oto potraw. Każdy powinien po prostu dobrać dla siebie taki obszar, w którym będzie wiedzieć, że radzi sobie bardzo dobrze i że nie ma sobie równych. Wówczas też wszystko będzie takiej osobie o wiele lepiej wychodzić.

Nie warto więc powielać pewnych stereotypów, gdyż nigdy one nie są czymś dobrym i jeszcze też nigdy nie wyszło na dobre to, kiedy tylko i wyłącznie stosuje się do pewnych takich schematów. I warto o tym ciągle pamiętać, kiedy chce się wyjść na swoje. Jeżeli więc ktoś i wobec Nas używa takich utartych schematów to powinniśmy się temu sprzeciwiać też od razu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>