Marchewka & Groszek gotują: blog dwójki amatorów kulinariów

Marchewka i Groszek to my: ona gotuje, on prowadzi firmę gastronomiczną

Innowacyjne udogodnienie w kuchni

Posted by : | Marzec 11, 2014

Nie sposób wyobrazić sobie kuchni bez przypraw. Są one wykorzystywane na całym świecie i możemy wśród nich znaleźć naprawdę tysiące różnych składników, które odpowiednio wykorzystane i połączone nadają każdej potrawie charakteru. Przyprawy to część naszej kultury. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak mocno kształtują one nasze zachowanie i nasze podejście do niektórych spraw.

Posmakuj egzotyki!

Jeśli próbujemy jakiś egzotycznych przypraw to od razu rozumiemy jaka przepaść kulturowa nas dzieli. Po krótkim zastanowieniu wydaje nam się zapewne, że przyprawy są najczęściej wykorzystywane w restauracjach i domach, podczas wykonywania kolejnych posiłków. W kuchni powinny znajdować się podstawowe składniki i młynki do przypraw Kotanyi, ale powinny być w niej też inne przyprawy takie jak choćby przyprawa do piernika. Chodzi o to, abyśmy byli zabezpieczeni na różne ewentualności. Takie przyprawowe zabezpieczenie się bardzo przydaje. Jeśli więc jesteśmy w sklepie to najlepiej kupić sobie kilka opakowań przyprawy na zapas.

mlynek-spod

Nie można jednak zapominać o tym, że bez przypraw większość tradycyjnych wypieków również byłaby pozbawiona swojego charakteru, który przecież pamiętamy później przez wiele kolejnych miesięcy, a w pewnym momencie już przez całe życie. Przyprawy mają wielką siłę odbijania się na naszej pamięci. W sumie to nigdy nie pamiętamy smaku potrawy ale raczej jej zapach. To zapach potrawy liczy się dla nas najbardziej.Jeśli mieliście kiedyś katar i jedliście obiad to rozumiecie o czym mówimy. Bez woni obiad nie smakuje w ogóle. Jest mdły i nieciekawy. Warto poznać wszystkie właściwości przypraw, oczywiście tych stosowanych w gastronomii również.

Mogą okazać się one przydatne również dla naszego organizmu i z powodzeniem zastępować wiele składników, których wpływ na nasze życie niekoniecznie jest pozytywny. Przyprawy z pewnością takie nie są, o czym przekonacie się bardzo szybko i już nigdy nie będziecie chcieli przestać z nich korzystać. Należy stawiać na różnorodność i próbować bardzo różnych rozwiązań w praktyce. Jest to dobre podejście do tematu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>