Marchewka & Groszek gotują: blog dwójki amatorów kulinariów

Marchewka i Groszek to my: ona gotuje, on prowadzi firmę gastronomiczną

Czym różni się wino ekologiczne od innych?

Posted by : | Lipiec 18, 2015

Kiedy wybieramy się do sklepu po zakup nowej butelki wina do obiadu czy kolacji, coraz częściej zauważyć możemy butelki oznaczone etykietą wskazującą na to, że w ich środku znajduje się wino ekologiczne. A to intryguje i zastanawia. Ci, którzy chcą wiedzieć, czym jest w praktyce takie ekologiczne wino i jakie są prawdziwe różnice, poza ceną, między trunkami ekologicznymi a tymi nieekologicznymi – znajdą odpowiedzi na swoje pytania właśnie w tym artykule. A oto wszystkie najistotniejsze informacje związane z tym właśnie tematem.

Uprawy Eko i nie tylko

Podstawową cechą, która odróżnia wina ekologiczne od tych zwykłych jest jakość owoców, z których ono powstaje. Jak wiemy, wino powstaje głównie z winogron, a owoce te są uprawiane w niemal wszystkich cieplejszych krajach. Uprawa jednak uprawie nierówna. A w praktyce oznacza to tyle, że inaczej uprawa się winogrona na wino ekologiczne, a inaczej te zwykłe. Chodzi tutaj choćby o to, jakie nawozy oraz pestycydy stosowane są do ochrony upraw i poprawiania ich wzrostu. W przypadku produktów takich, jak wino ekologiczne można mieć pewność, że każde grono pochodzi z zupełnie naturalnych upraw, które nie były polepszane w żadnym stopniu chemią. To zaś przekłada się na zadowolenie z efektu współpracy pod każdym względem oraz, co najważniejsze, na smak wina i trzeba mieć to z całą pewnością na względzie.

Cena to różnica

Zazwyczaj jest tak, że wina ekologiczne są nieco droższe od tych, które certyfikatu ekologicznego nie posiadają. Wynika to tak z większej selekcji owoców, jak i z innych, opisanych powyżej, metod ich uprawiania. I choć może nam się to wydawać dziwne, to tak naprawdę warto docenić trunki, które są uznawane za ekologiczne i zainwestować w nie więcej. Efektem bowiem jest nie tylko zadowolenie ze smaku takiego trunku, ale, co najważniejsze – lepsze zdrowie oraz mniejsze narażenie na jakiekolwiek sztuczne substancje. Jako zaś, że dostęp do takich win jest prosty, każdy znajdzie odpowiednią butelkę dla siebie i będzie się w pełni cieszył efektami zakupu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>